نوید راشد - فول آلبوم، بیوگرافی و آثار
« NAVID RASHED » - full album, biography and works
بیوگرافی، آرشیو آلبوم‌ها و لیست نغمه‌های نوید راشد

نوید راشد

بیوگرافی

معرفی

برادر شما نوید راشد متولد سال 2000 میلادی در ولایت بلخ شهر مزارشریف بوده است.

 

تحصیلات و حفظ قرآن کریم

آغاز دروس و ختم حفظ قرآن کریم در مدرسه در ولایت بلخ در مدرسه تعلیم القرآن و باب العلوم حمادیه بلخ در سال ۱۳۹۲ بود و ختم حفظ قرآن کریم و تجوید در سال ۱۳۹۵ می‌باشد.

 

فعالیت‌های پس از فراغت

بعد از فراغت از مدرسه باب العلوم حمادیه بلخ، به دلیل علاقمندی زیاد به ماندن در فضای قرآن، به مدت سه سال به مدارس مختلف در بخش‌های قاعده اقراء، روخوانی قرآن کریم، حفظ، تجوید و مقامات قرآن کریم مصروف تدریس بودم. سال فراغت از مکتب در سال ۱۳۹۸ می‌باشد.

 

ادامه تحصیلات عالی

به دلیل علاقمندی زیاد به کارهای فرهنگی مانند خواندن سرود و تلاوت قرآن کریم، تنظیم فایل‌های صوتی و تصویری در قالب اناشید اسلامی، دکلمه‌ها و سخنرانی‌های علمای کرام، دوست داشتم که در رشته کمپیوتر ساینس تحصیل کنم. در سال ۱۳۹۹ کانکور امتحان دادم و به رشته انجینری فاریاب کامیاب شدم. اما به دلیل عدم علاقمندی به رشته مذکور، رشته انجینری را نخواندم و وارد پوهنتون شخصی به رشته کمپیوتر ساینس شدم که همین سال ۱۴۰۲ ان شاءالله از پوهنتون از رشته کمپیوتر ساینس فارغ می‌شوم.

 

فعالیت‌های فرهنگی و هنری

در دوران مدرسه علاقمندی زیادی به خواندن اناشید اسلامی داشتم و همیشه به برنامه‌های هفته‌وار برای سرود خواندن آماده می‌شدم. این علاقمندی من را نگذاشت که بعد از اتمام حفظ قرآن، مکتب و سایر کارهای بیرونی ترانه نخوانم. به دلیل تشویق فامیل و دوستان، خواستم در بخش خواندن سرود و تنظیم اناشید‌ها مسلکی‌تر شوم.

 

آموزش و تأسیس استودیو

بنابراین دوره‌های آنلاین ترانه‌سرایی و تنظیم فایل‌های صوتی و تصویری را نزد اساتید ایرانی و پاکستانی تا حد امکان فرا گرفتم. الحمدلله، فضای کارم فراتر از قبل شده و در سال ۱۴۰۰ یک استودیو اسلامی به نام "راشد اسلامی استودیو" تأسیس کردم تا عزیزانی که مانند من علاقه‌مند به ترانه‌سرایی هستند، بتوانم در داخل کشور خود به ایشان کمک کنم تا استعدادهای پنهان‌شان نمایان گردد.

 

چشم‌انداز آینده

فعلاً ساحه کاری ما ملی بوده و تصمیم داریم که در آینده‌ها فضای کاری و خدماتی "راشد اسلامی استودیو" را جهانی بسازیم. البته با دعا و همکاری شما عزیزان. هدف شخصی من از خواندن اناشید اسلامی، رسانیدن پیام‌های گوناگون اصلاحی به جامعه بوده و همه می‌دانیم که هر شخصی مسئولیت دارد تا از هر بخشی که می‌تواند، برای اصلاح جامعه خود کوشا باشد.

  • 2 آلبوم‌ها
  • 22 نغمه‌ها
  • 14,320 بازدیدها
  • 6,476 گوش داده شده
  • 453 پسندها
  • 1,172 دانلودها

دیدگاه‌های کاربران